Note - Check for specific fixtures from the various category menus

 

 

Chontae Mhaigh Eó Gaa Fixtures to April 11th 2010

 

 

Michael Walsh Senior League Group 1 Sat 27 Mar at 5.00

Ballaghaderreen V Ballina Stephenites, Ref: Ronan Gurren in Ballaghaderreen;

Aghamore V Breaffy, Ref: Kevin Connelly in Aghamore;

Claremorris V Kiltane, Ref: John Boyle in Claremorris;

Crossmolina V Shrule-Glencorrib, Ref: Mel Kenny in Crossmolina;

 

Michael Walsh Senior League Group 2 Sat 27 Mar at 3.30

Charlestown V Westport, Ref: Vincent Neary in Charlestown;

 

Michael Walsh Senior League Group 2 Sat 27 Mar at 5.00

Ballintubber V Ballinrobe, Ref: Declan Corcoran in Ballintubber;

Knockmore V Garrymore, Ref: Liam Devenney in Knockmore;

Castlebar Mitchels V Moy Davitts, Ref: Dennis Harrington in Castlebar Mitchels;

 

Michael Walsh Intermediate League Group 1 Sat 27 Mar at 5.00

Achill V Béal an Mhuirthead, Ref: John Reynolds in Achill;

Crossmolina V Burrishoole, Ref: Mel Kenny in Crossmolina;

Hollymount V Killala, Ref: Martin Walsh in Hollymount;

Swinford V Mayo Gaels, Ref: Tommy Warde in Swinford;

 

Michael Walsh Intermediate League Group 2 Sat 27 Mar at 5.00

Kilmeena V Bonniconlon, Ref: Kevin Corcoran in Kilmeena;

Kiltimagh V Cill Chomáin, Ref: Michael Daly in Kiltimagh;

Tuar Mhic Éadaigh V Davitts, Ref: Padraig Costello in Tuar Mhic Éadaigh;

 

Michael Walsh Intermediate League Group 2 Sat 27 Mar at 5.30 – Change of Time

Ballyhaunis V Kilmaine, Ref: Peter Geraghty in Ballyhaunis;

 

Welcome Inn Senior Football League Division 1C Sun 28 Mar at 3.00

Hollymount V Swinford, Ref: Martin Murphy in Hollymount;

 

Bord na nOg Under 18 Football League Division 1 Sun 28 Mar at 11.00

Swinford V Ballina Stephenites, Ref: Ronan Gurren in Swinford;

Ballintubber V Castlebar Mitchels, Ref: Mel Kenny in Ballintubber;

Moy Davitts V Claremorris, Ref: Martin Roughneen in Moy Davitts;

Westport V Knockmore, Ref: Michael Moran in Westport;

 

Bord na nOg Under 18 Football League Division 2 Sun 28 Mar at 11.00

Ballyhaunis V Ballaghaderreen, Ref: Peter Geraghty in Ballyhaunis;

Shrule-Glencorrib V Crossmolina, Ref: Martin Murphy in Shrule-Glencorrib;

Aghamore V Kiltimagh, Ref: Peadar Walsh in Aghamore;

Charlestown V Louisburgh, Ref: Michael Daly in Charlestown;

 

Bord na nOg Under 18 Football League Division 3 Sun 28 Mar at 11.00

St. Gerards V Burrishoole, Ref: John Boyle in St. Gerards;

Ardnaree V Carras, Ref: Sean MacÉil in Ardnaree;

Breaffy V Lahardane, Ref: Michael McHale in Breaffy;

The Neale V Naomh Pádraig, Ref: John Hughes in The Neale;

 

Bord na nOg Under 18 Football League Division 4A Sun 28 Mar at 11.00

Cill Chomáin V Achill, Ref: Michael Herr in Cill Chomáin;

Béal an Mhuirthead V Islandeady, Ref: Charlie Collins in Béal an Mhuirthead;

Balla V Kiltane, Ref: Jimmy Feeney in Balla;

 

Bord na nOg Under 18 Football League Division 4B Sun 28 Mar at 11.00

Ardmoy V Davitts, Ref: Liam Higgins in Ardmoy;

Bonniconlon V Kilmeena, Ref: Malachy McCarron in Bonniconlon;

 

Bord na nOg Under 18 Football League Division 5 Sun 28 Mar at 11.00

Mayo Gaels V Ballinrobe, Ref: Kevin Connelly in Mayo Gaels;

Kilmovee V Claremorris, Ref: John Glavey in Kilmovee;

 

Bord na nOg Under 16 Football League Division 1 Tue 30 Mar at 6.30

Westport V Aghamore, Ref: Jimmy Feeney in Westport;

Ballina Stephenites V Ballaghaderreen, Ref: Sean MacÉil in Ballina Stephenites;

Castlebar Mitchels V Charlestown, Ref: Dennis Harrington in Castlebar Mitchels;

Swinford V Knockmore, Ref: Michael Daly in Swinford;

 

Bord na nOg Under 16 Football League Division 2 Tue 30 Mar at 6.30

Claremorris V Crossmolina, Ref: Kevin Connelly in Claremorris;

Kiltimagh V Davitts, Ref: Tommy Warde in Kiltimagh;

Ballintubber V Louisburgh, Ref: Kevin Corcoran in Ballintubber;

The Neale V Shrule-Glencorrib, Ref: John Boyle in The Neale;

 

Bord na nOg Under 16 Football League Division 3 Tue 30 Mar at 6.30

Islandeady V Béal an Mhuirthead, Ref: Martin Walsh in Islandeady;

Kiltane V Carras, Ref: Michael Herr in Kiltane;

Breaffy V Mayo Gaels, Ref: Martin Costello in Breaffy;

Ballinrobe V Moy Davitts, Ref: John Hughes in Ballinrobe;

 

Bord na nOg Under 16 Football League Division 4A Tue 30 Mar at 6.30

Burrishoole V Balla, Ref: Martin Corcoran in Burrishoole;

Tuar Mhic Éadaigh V Kilmeena, Ref: Martin Murphy in Tuar Mhic Éadaigh;

Ballyhaunis V St. Gerards, Ref: Peter Geraghty in Ballyhaunis;

 

Bord na nOg Under 16 Football League Division 4B Tue 30 Mar at 6.30

Ardnaree V Cill Chomáin, Ref: Vincent Neary in Ardnaree;

Lahardane V Naomh Pádraig, Ref: Pat Dowling in Lahardane;

 

Bord na nOg Under 16 Football League Division 5 Tue 30 Mar at 6.30

Bonniconlon V Ardmoy, Ref: Liam Devenney in Bonniconlon;

Parke V Ballycroy, Ref: Michael McHale in Parke;

Eastern Gaels V Kilmovee, Ref: Paddy Carney in Eastern Gaels;

 

Bord na nOg Under 16 Football League Division 6 Tue 30 Mar at 5.00

Westport V Aghamore, Ref: Jimmy Feeney in Westport;

Castlebar Mitchels V Ballina Stephenites, Ref: Dennis Harrington in Castlebar Mitchels;

 

Bord na nOg Under 18 Football League Division 4B Wed 31 Mar at 6.30

Davitts V Kilmeena, Ref: Martin Walsh in Davitts;

 

Bord na nOg Under 18 Football League Division 2 Fri 02 Apr at 6.30

Louisburgh V Ballyhaunis, Ref: Jimmy Feeney in Louisburgh;

 

Bord na nOg Under 18 Football League Division 3 Fri 02 Apr at 6.30

St. Gerards V Naomh Pádraig, Ref: Martin Murphy in St. Gerards;

 

County Under 18 B Hurling Championship Fri 02 Apr at 6.30

Castlebar Hurling V Ballyvary, Ref: James McGrath in Castlebar Hurling;

 

County Under 18 A Hurling Championship Fri 02 Apr at 6.30

Tooreen V Castlebar Hurling, Ref: Kieran Byrne in Tooreen;

 

Welcome Inn Senior Football League Division 1A Sat 03 Apr at 6.30

Ballinrobe V Ballaghaderreen, Ref: Mel Kenny in Ballinrobe;

Westport V Ballintubber, Ref: Eamonn McAndrew in Westport;

Ballina Stephenites V Charlestown, Ref: Martin Murphy in Ballina Stephenites;

Shrule-Glencorrib V Claremorris, Ref: Declan Corcoran in Shrule-Glencorrib;

Moy Davitts V Crossmolina, Ref: Dennis Harrington in Moy Davitts;

 

Welcome Inn Senior Football League Division 1B Sat 03 Apr at 6.30

Davitts V Aghamore, Ref: John Hughes in Davitts;

Kiltane V Breaffy, Ref: Liam Devenney in Kiltane;

Béal an Mhuirthead V Burrishoole, Ref: Liam Higgins in Béal an Mhuirthead;

Tuar Mhic Éadaigh V Islandeady, Ref: Peter Geraghty in Tuar Mhic Éadaigh;

Garrymore V Kiltimagh, Ref: Martin Walsh in Garrymore;

 

Welcome Inn Senior Football League Division 1C Sat 03 Apr at 6.30

Kilmeena V Achill, Ref: Jimmy Feeney in Kilmeena;

Ardnaree V Cill Chomáin, Ref: Charlie Collins in Ardnaree;

Ballyhaunis V Louisburgh, Ref: John Boyle in Ballyhaunis;

The Neale V Parke, Ref: Martin Costello in The Neale;

 

Welcome Inn Senior Football League Division 1D Sat 03 Apr at 6.30

Lahardane V Mayo Gaels, Ref: Benny Holmes in Lahardane;

 

Welcome Inn Senior Football League Division 1E Sat 03 Apr at 6.30

Crossmolina V Castlebar Mitchels, Ref: Padraig Doherty in Crossmolina;

 

West Mayo Senior Football Kelly Cup Semi Final Sat 03 Apr at 6.30

Westport V Ballintubber, Ref: Eamonn McAndrew in Westport;

 

Welcome Inn Senior Football League Division 1D Sun 04 Apr at 12.00

Bonniconlon V Ballycastle, Ref: Pat Dowling in Bonniconlon;

Ballina Stephenites V Charlestown, Ref: Michael Herr in Ballina Stephenites;

Kilmaine V Killala, Ref: Ronan Gurren in Kilmaine;

Crossmolina V Knockmore, Ref: Vincent Neary in Crossmolina;

 

Welcome Inn Senior Football League Division 1E Sun 04 Apr at 12.00

Ballinrobe V Ballintubber, Ref: Kevin Connelly in Ballinrobe;

Moy Davitts V Carramore, Ref: Tommy Warde in Moy Davitts;

Eastern Gaels V Claremorris, Ref: John Glavey in Eastern Gaels;

Ardagh V Kilmovee, Ref: John Walker in Ardagh;

 

Welcome Inn Senior Football League Division 1F Sun 04 Apr at 12.00

Mayo Gaels V Davitts, Ref: Mark Tuffy in Mayo Gaels;

Ballaghaderreen V Kilmovee, Ref: Jon Finn in Ballaghaderreen;

Aghamore V Kiltimagh, Ref: Gerry Carmody in Aghamore;

Shrule-Glencorrib V The Neale, Ref: Michael Vahey in Shrule-Glencorrib;

 

Welcome Inn Senior Football League Division 2F Sun 04 Apr at 12.00

Breaffy V Balla, Ref: Martin Corcoran in Breaffy;

Cill Chomáin V Ballycroy, Ref: Richard Cosgrove in Cill Chomáin;

Lacken V Kilfian, Ref: Liam Higgins in Lacken;

Achill V Westport, Ref: Kevin Corcoran in Achill;

 

County Senior Hurling League (Genfit Cup) Mon 05 Apr at 12.00

Westport V Ballyhaunis, Ref: Joe Conway in Westport;

Castlebar Hurling V Tooreen, Ref: Kieran Byrne in Castlebar Hurling;

 

County Under 16 B Hurling League (Eugene O' Shea Shield) Tue 06 Apr at 6.30

Castlebar Hurling V Ballyvary, Ref: Gerry Kilbride in Castlebar Hurling;

Belmullet Hurling V James Stephen's Ballina, Ref: Michael Herr in Belmullet Hurling;

 

County Under 16 A Hurling League (Eugene O' Shea Cup) Tue 06 Apr at 6.30

Tooreen V Ballyhaunis, Ref: Aodhan MacSuibhne in Tooreen;

 

County Under 16 B Hurling League (Eugene O' Shea Shield) Tue 06 Apr at 6.30

Moytura V Westport, Ref: Sean Granahan in Moytura;

 

County Under 14B Hurling Feile Competition 2010 Sat 10 Apr at 6.30

James Stephen's Ballina V Belmullet Hurling, Ref: Michael Herr in James Stephen's Ballina;

 

East Mayo Senior Football Centenary Cup Final Sat 10 Apr at 6.30

Aghamore V Ballyhaunis, Ref: Tommy Warde in Aghamore;

 

South Mayo Senior Football O'Mara Cup Final Sat 10 Apr at 6.30

Ballinrobe V Shrule-Glencorrib, Ref: John Hughes in Kilmaine;

 

Bord na nOg Under 18 Football League Division 1 Sun 11 Apr at 12.00

Ballina Stephenites V Ballintubber, Ref: Vincent Neary in Ballina Stephenites;

Knockmore V Moy Davitts, Ref: Liam Higgins in Knockmore;

Castlebar Mitchels V Swinford, Ref: Declan Corcoran in Castlebar Mitchels;

Claremorris V Westport, Ref: Eamonn McAndrew in Claremorris;

 

Bord na nOg Under 18 Football League Division 2 Sun 11 Apr at 12.00

Louisburgh V Aghamore, Ref: Kevin Corcoran in Louisburgh;

Crossmolina V Ballyhaunis, Ref: Pat Dowling in Crossmolina;

Kiltimagh V Charlestown, Ref: John Glavey in Kiltimagh;

Ballaghaderreen V Shrule-Glencorrib, Ref: Kieran Byrne in Ballaghaderreen;

 

Bord na nOg Under 18 Football League Division 3 Sun 11 Apr at 12.00

Naomh Pádraig V Ardnaree, Ref: Ray Devine in Naomh Pádraig;

Burrishoole V Breaffy, Ref: Michael Moran in Burrishoole;

Lahardane V St. Gerards, Ref: Padraig Doherty in Lahardane;

Carras V The Neale, Ref: John Boyle in Carras;

 

Bord na nOg Under 18 Football League Division 4A Sun 11 Apr at 12.00

Islandeady V Achill, Ref: Martin Walsh in Islandeady;

Cill Chomáin V Balla, Ref: Richard Cosgrove in Cill Chomáin;

Kiltane V Béal an Mhuirthead, Ref: Michael Herr in Kiltane;

 

Bord na nOg Under 18 Football League Division 4B Sun 11 Apr at 12.00

Davitts V Bonniconlon, Ref: Michael Vahey in Davitts;

Kilmeena V Tuar Mhic Éadaigh, Ref: Martin Corcoran in Kilmeena;

 

Bord na nOg Under 18 Football League Division 5 Sun 11 Apr at 1.30

Claremorris V Mayo Gaels, Ref: Eamonn McAndrew in Claremorris;

 

Bord na nOg Under 18 Football League Division 5 Sun 11 Apr at 12.00

Ballinrobe V Eastern Gaels, Ref: Martin Costello in Ballinrobe;

 

County Under 14B Hurling Feile Competition 2010 Sun 11 Apr at 6.30

Claremorris V Ballyvary, Ref: Christy Phillips in Claremorris;

 

County Under 14A Hurling Feile Competition 2010 Sun 11 Apr at 12.00

Tooreen V Caiseal Gaels, Ref: Gerry Kilbride in Tooreen;

Moytura V Castlebar Hurling, Ref: Sean Granahan in Ballinrobe C.S.;

 

North Mayo Senior Football Sweeney Cup Final Sun 11 Apr at 2.30

Knockmore V Cill Chomáin or Bonniconlon, Ref: To be appointed in To be announced;

 

West Mayo Senior Football Kelly Cup Final Sun 11 Apr at 3.00

Burrishoole V Westport or Ballintubber, Ref: To be appointed in To be announced;




--
Richie Goggins
Secretary Kilmeena GAA

Events Calendar

October 2017
M T W T F S S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Statcounter